muzyka roztocza

Orkiestra z Radzięcina
Działająca do dziś orkiestra założona w latach 30. przez braci Nawrockich. W okresie powojennym kapelmistrzem przez pół wieku był Stanisław Bartoń, a od 2002 Bolesław Korgul.Grywała na potańcówkach, weselach pogrzebach, uroczystościach religijnych. W okresie powojennym również na oficjalnych 
uroczystościach gminnych i państwowych, także tych centralnego szczebla, z udziałem Władysława Gomułki, marszałka Rokossowskiego czy delegacji z Korei Północnej. W repertuarze  pojawiają się więc zarówno zaaranżowane na orkiestrę polki i oberki, utwory religijne oraz marsze takie jak "Bój pod Leojanem", "Artyleria na pozycje" i..."Marszałek Piłsudski"
 
 Kopalnią wiedzy na temat historii, składów, występów i repertuaru orkiestry jest praca magisterska Mariusza Nawrockiego, jednego z najmłodszych członków zespołu. Przeczytaj artykuł opracowany na podstawie tej pracy (37 stron, fotografie archiwalne, plik PDF 10 MB)
 
 
Gminna Orkiestra Dęta z Frampola - marsz
Gminna Orkiestra Dęta z Frampola - polka
Gminna Orkiestra Dęta z Frampola - walc
Orkiestra z Radzięcina - Walc

Przekaż 1 procent podatku. 1procent.muzykaroztocza.pl
Copyright 2012 Towarzystwo dla Natury i Człowieka.  Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów bez zgody właściciela zabronione.
W grafice strony wykorzystano fotografie Waldemara Frąckiewicza